Aukcje busomania.pl

Będą tu zamieszczane opisy poszczególnych funkcjonalności forum.

Moderatorzy: t90, dreg35

Awatar użytkownika
t90
Administrator
Administrator
Zodiac: Leo

Aukcje busomania.pl

Postautor: t90 » 12 cze 2010, 22:12

Panie i Panowie

Już na samym początku obiecywałem utworzenie portalu, na którym będzie można swobodnie kupować i sprzedawać gadżety do busa. Myślę, że trochę się zagalopowałem. Postanowiłem mianowicie utworzyć portal aukcyjny, który będzie działał w ramach busomania.pl.

Sam portal podinstalowałem jakiś czas temu. Kilka osób go widziało. Niestety było też trochę problemów. Część z nich rozwiązałem, część, tych pomniejszych, jeszcze pozostało do rozwiązania. Mimo wszystko już teraz zapraszam pod adres:

http://gielda.busomania.pl/

Kilka zasad:
Na dzień dzisiejszy na portalu aukcyjnym nie opublikowałem żadnego regulaminu, opłat itp spraw. Wszystko jest w trakcie opracowywania. portal oddaję do użytkowania z prostej przyczyny. Muszę zebrać informacje o błędach w działaniu, błedach w tłumaczeniu itp sprawach.

• Z portalu aukcyjnego na dzień dzisiejszy może korzystać każdy zarejestrowany na forum busomania.pl użytkownik
  • Na portalu aukcyjnym należy dokonać ponownej rejestracji. Jest to związane z wymogami bezpieczeństwa.
  • Każdy sprzedający zobowiązuje się do uczciwego opisywania przedmiotów, jak również wywiązywania się z zawartej transakcji. Pamiętajcie też, że kupujący ma prawo do odstąpienia w terminie 10 dni od umowy kupna-sprzedaży, jaką jest wygrana aukcja!
  • Ogólnie przyjęte zasady uczciwości dotyczą też kupujących.
  • Sprzedający oświadcza, że sprzedawane przedmioty są jego własnością, wszedł w ich posiadanie w legalny sposób i nie ciążą na nich wady prawne
  • Sprzedający dołoży wszelkich starań do umieszczenia tak dokładnego opisu jak to tylko możliwe.

Czego można oczekiwać.
Na teraz portal aukcyjny jest w, tak to można nazwać, fazie testów. W związku z tym korzystanie z Giełdy nie jest obciążone żadnymi kosztami. Jedyną rzeczą o jaką proszę to przesyłanie informacji o problemach w działaniu, niejasnościach, błędach językowych, brakach tłumaczenia, błędach wyświetlania itp. itd na adres e-mail: m.stanislawski@forum.busomania.pl
Po zakończeniu testów zostaną opublikowane stawki za wystawianie aukcji, sprzedaż, reklamy itd. itp. Na pewno będą atrakcyjniejsze niż te z innych serwisów. Inne jest przeznaczenie tego portalu.

Jaki jest cel:
Cóż, busomania.pl musi się jakoś utrzymywać. Traktuję to jako akcję społeczną skierowaną na dzień dzisiejszy do wąskiej grupy użytkowników. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby się rozwijała. Niestety na rozwój potrzebne są pieniądze i o ile naszej pracy nikt nie wycenia ani wyceniać nie będzie, to utrzymanie serwera kosztuje. Zyski z działania Giełdy przeznaczone będą właśnie na utrzymanie całego serwisu. Kto wie, może nawet kiedyś będzie dość środków aby zorganizować zlot?

Słowo końcowe
Na Giełdzie znajdziecie banery, jest to reklama google, za którą google płaci (klikanie). Nie wolno mi namawiać do klikania w reklamy, więc tego nie robię ;-).

Zapraszam do korzystania. Sam już wystawiłem dwa przedmioty. Ich adresy to:

T3 '86 1.6D (CS) -> 1.7D (KY) -> 1.9TD (AAZ + BOOSTPIN 1,6TD) + 3H -> AAP (agonia, kto go przytuli?)
T3 '90 2.1 (SS) na podtlenku LPG w sekwencji + ASL

Trzeba myśleć praktycznie, dopóki nie przyjdzie czas, że można już zacząć myśleć niepraktycznie.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
dreg35
Administrator
Administrator
Zodiac: Aquarius

Re: Aukcje busomania.pl

Postautor: dreg35 » 13 cze 2010, 9:58

Marku jak dla mnie rewelacja... ale... mam jedną uwagę czy banery da się przesunąć na drugą albo czytaj inną stronę bo jakoś po lewej mi przeszkadzają... ale może mogę to zrobić sam tylko jeszcze nie odkryłem jak...
Marku koszty serwera tak jak do tej pory ... mogę pokryć więc nie martw się serwerem...
jeśli będą zyski z reklam to sądzę że możesz je spokojnie przeznaczyć dla siebie za Twój czas i wkład pracy...
sądzę ze wszyscy mnie tu poprą...
a jeszcze dziś się zarejestruję i spróbuję coś wystawić...
Marku ale mam problemy z logowaniem... dostaję komunikat (oczywiście po wcześniejszej rejestracji ) "niepoprawny login"
opcja zapomniałeś hasło nie zmieniła sytuacji ... taka sam odpowiedź "niepoprawny login"...

dreg35@forum.busomania.pl ale lepiej pisać na dreg35@wp.pl częściej zaglądam... lub dar.dreg35@gmail.com

Obrazek

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
t90
Administrator
Administrator

Postautor: t90 » 13 cze 2010, 10:16

hej
i własnie o takie uwagi mi chodzi. Ja używam wyłacznie monitorów panoramicznych, a faktycznie kto ma monitor zwykły będzie miał zasłoniętą część strony. Dzis to poprawię.

Co do reszty, Darek, praca sama w sobie pracuje. Nie widzę powodu, żeby projekt dodatkowo finansować, jeśli sam na siebie jest w stanie zarobić (przynajmniej mam taką nadzieję). Wiem, że są ludzie, którzy dołożą albo zapłacą za coś, ale jeszcze raz, po co, jeśli samo na siebie zarabia?

A na dziś, google są już krewne 0.37 €. Zatrważające ;-)

T3 '86 1.6D (CS) -> 1.7D (KY) -> 1.9TD (AAZ + BOOSTPIN 1,6TD) + 3H -> AAP (agonia, kto go przytuli?)

Trzeba myśleć praktycznie, dopóki nie przyjdzie czas, że można już zacząć myśleć niepraktycznie.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
dreg35
Administrator
Administrator

Postautor: dreg35 » 13 cze 2010, 10:36

Marku... Twoja praca i czas a moja chęć stworzenia czegoś innego niż było do tej pory ... rozmawialiśmy i to jest postanowione już... Ciebie chwilowo nie interesuje serwer i związane z tym koszty ... jak się to rozwinie to będziemy negocjować...
a sprawdziłeś problemy z logowaniem ... czy może tylko ja je mam...

dreg35@forum.busomania.pl ale lepiej pisać na dreg35@wp.pl częściej zaglądam... lub dar.dreg35@gmail.com

Obrazek

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
t90
Administrator
Administrator

Postautor: t90 » 13 cze 2010, 11:12

Opisz problem, jak widzisz ja się zalogowałem i wystawiłem przedmioty.

-- 13 cze 2010, o 13:16 --

Ok, już wszystko jasne.

Na ten moment kazda rejestracja wymaga akceptacji administratora. Już cię "klepnąłem" więc powinieneś móc się zalogować.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
dreg35
Administrator
Administrator

Postautor: dreg35 » 13 cze 2010, 11:20

no to po obiadku skoro działa to spróbuję dalej ...
jak coś będzie to będę pisał na ogólnym może komuś się przyda...
mam jeszcze małą uwagę... czy info od admina musi być po angielsku?
ale pewnie tak przynajmniej na obecną chwilę...

Obrazek

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
t90
Administrator
Administrator

Postautor: t90 » 13 cze 2010, 12:06

Nie musi. Do tłumaczenia było klika tysięcy zdań i zwrotów. Zostało kilka na portalu i właśnie e-maile.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
zorro
Pułkownik
Pułkownik
Zodiac: Scorpio

Postautor: zorro » 14 cze 2010, 12:30

super działa juz sie wystawiłem.

Obrazek
Jezdze:T3-MULTIVAN-HANOVER EDITION 1990 (1,9 TDI 1Z "160KM" + ASS)
tel:sony-ericson
Obrazek

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
trampek
Kapitan
Kapitan
Zodiac: Aries

Postautor: trampek » 14 cze 2010, 16:37

Przy rejestracji w polu województwo jest za mało wolnych znaków, do wpisania 'mazowieckie'.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
t90
Administrator
Administrator

Postautor: t90 » 14 cze 2010, 16:46

Tak, wiem o tym. Ten temat będę zgłębiał później, możliwe że będzie potrzebna ingerencja w strukturę bazy danych. Chwilowo zmieniam to, co mogę na "żywym" organizmie zrobić, bez strachu o narobienie szkód.

Ale super, spisujcie błędy, będziemy poprawiać.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
kaczmar20
Porucznik
Porucznik
Zodiac: Taurus

Postautor: kaczmar20 » 14 cze 2010, 20:54

trampek pisze:Przy rejestracji w polu województwo jest za mało wolnych znaków, do wpisania 'mazowieckie'.

Kujawsko-pomorskie tez się nie mieści :grin:

Multivan Syncro 1,9TDI

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
t90
Administrator
Administrator

Postautor: t90 » 25 kwie 2011, 3:54

Witam!

Na głównej stronie portalu umieściłem blok aukcji. Blok wyświetla 4 losowe aukcje ze wszystkich aukcji aktywnych. Po kliknięciu na miniaturkę lub tytuł aukcji otworzy się w nowym oknie (lub zakładce) strona przedmiotu.

Informacje wyświetlane o aukcji to:
  • Miniaturka (jest linkiem do aukcji)
  • Tytuł aukcji (jest linkiem do aukcji)
  • Cena Kup teraz! lub kwota licytacji, lub jedno i drugie
  • Czas pozostały do zakończenia aukcji

Zakupu można dokonać jedynie po pełnej rejestracji w portalu aukcyjnym.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
dreg35
Administrator
Administrator

Postautor: dreg35 » 28 kwie 2011, 18:58

no Marecki i o to chodzi ... żałuję że nie mogę Ci pomóc ale jakbyś potrzebował to mam jednego chętnego który ma pojęcie większe przynajmniej niż moje... dawałem Ci chyba namiar na Jarka???
teraz tylko trzeba żeby giełda żyła... i to w dużej części zależy od was...
po 01.05 postaram się wystawić parę elementów ale liczę że inni też się włączą... na pewno każdy z nas ma w garażu zapas niepotrzebnych części które innym mogą się przydać...

Obrazek

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
Marcel
Chorąży
Chorąży

Postautor: Marcel » 28 kwie 2011, 19:11

Dokładnie Darku .. każdy coś ma w garazu i sobie leży o jeść nie prosi... ale leżeć pewnie bedzie długo... a komuś się akurat może przydać.
Z Domelem pewnie po majówce zrobimy kolejny porządek bo już wejść nie da rady....nawet moje syncro które stoi na kobyłkach robi za magazyn...:(

Syncro 1.9 AHU MTDI ,11mm, k14, 0,216. AKG+0,78 90+

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
t90
Administrator
Administrator

Postautor: t90 » 28 kwie 2011, 19:14

No to wystawiać, portal jest za free. tylko trochę zdjęć i poklikać. będzie w czym wybierać to i ludziska zaczną odwiedzać.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Wróć do „Funkcjonalności forum”