Remont blachy

Co i gdzie naprawić, gdzie kupić. Opinie te dobre i złe.

Moderator: t90

Awatar użytkownika
minimaniak
Szeregowy
Szeregowy

Remont blachy

Postautor: minimaniak » 15 lut 2011, 20:28

Mozecie mi polecić jakiegoś blacharza w Warszawie - co nie spartaczy roboty a rdza nie wyjdzie po sezonie :D

dzięki

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
Krzychbus
Kapitan
Kapitan
Zodiac: Cancer

Re: Remont blachy

Postautor: Krzychbus » 15 lut 2011, 21:07

ciężko będzie takiego znaleźć,ale ja robiłem za Wołominem :good:

Szukasz części do busa dzwoń 502 473 992

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
minimaniak
Szeregowy
Szeregowy

Postautor: minimaniak » 16 lut 2011, 13:27

Mogę jechać i do Wołomina - nie ma problemu tylko czy warto :(
moja blacha tzyma już 5 rok - ale powoli się sypie wydaje się ze była zrobiona dobrze bo wytrzymała 4-5 lat ale 100% garaż
szukam butli do gazu, szafki podsufitowej + sterownika do wegasto westa benzyna 82, będe wdzięczny za pomoc

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
Ballack_1989
Kapitan
Kapitan
Zodiac: Libra

Postautor: Ballack_1989 » 28 paź 2011, 0:01

Witajcie leśni ludzie! Pytanie to samo co kolegi, lecz dotyczące rejonu Gdańska i okolic! Czy ktoś posiada informacje na temat jakiegoś człowieka, który wykona to prawidłowo? Muszę załatwić sprawę tych podestów z przodu, oraz cześci blotnika znajdującej się wewnatrz auta obok fotela! :frown:

Obecnie w stajni Bus T3 1.6D '79r
Chciałbym umrzeć spokojnie we śnie jak mój dziadek... a nie drąc się i
krzycząc jak pasażerowie w jego aucie.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
VoW
Kadet
Kadet

Postautor: VoW » 16 lut 2014, 16:02

i ja miałem o to samo zapytać ale tyle pytań i żadnej odpowiedzi to forum jest tak samo opustoszałe nie żyjące jak syncro.pl szkoda pisać

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
Klekot
Porucznik
Porucznik
Zodiac: Virgo

Postautor: Klekot » 16 lut 2014, 17:15

VoW pisze:i ja miałem o to samo zapytać ale tyle pytań i żadnej odpowiedzi to forum jest tak samo opustoszałe nie żyjące jak syncro.pl szkoda pisać

nikt tutaj nikogo do niczego nie zmusza,nie podoba się to papa.ale podejsćie super,nikt nie pisze to ja teZ nie będę.brak słów.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
kaczmar20
Porucznik
Porucznik
Zodiac: Taurus

Postautor: kaczmar20 » 16 lut 2014, 21:25

Klekot pisze:
VoW pisze:i ja miałem o to samo zapytać ale tyle pytań i żadnej odpowiedzi to forum jest tak samo opustoszałe nie żyjące jak syncro.pl szkoda pisać

nikt tutaj nikogo do niczego nie zmusza,nie podoba się to papa.ale podejsćie super,nikt nie pisze to ja teZ nie będę.brak słów.

Daj spokój. Przecież ten aktywny użytkownik, który ma żal napisał, aż jeden post.

Multivan Syncro 1,9TDI

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
Benior
Chorąży
Chorąży
Zodiac: Pisces

Postautor: Benior » 16 lut 2014, 22:17

w okolicach Lublina mam jednego gościa i też posiada 2szt t3 syncro :grin:
Robi pożądnie ale tani nie jest.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
magnum
Generał
Generał

Postautor: magnum » 17 lut 2014, 9:04

Klekot pisze:

Widze temat się ruszył :scared:
Jest już jedna "duza piaskownica" z której co chwile ktoś kogoś wypędza i niech tak zostanie :good:

@kaczmar "Nieważne jak zaczyna ,ważne jak skończy " :)

ZNOWU DZIAŁA !!! :) http://www.vwbusptm.com.pl/index.html 501 dziewięćset pięćdziesiąt pięć czterysta dwa

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
siatkon
Pułkownik
Pułkownik
Zodiac: Aries

Postautor: siatkon » 17 lut 2014, 12:02

Blacharze są wszędzie a robią tak jak sie cenią..
Dobra robota tania nie jest, i często na swój czas trzeba poczekać, tak jest pewnie w całej Polsce.
Napisałeś jednego posta... nie poślę cię do znajomego blacharza... Bez urazy to nie gumtree

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
sloniu1976
Chorąży
Chorąży
Zodiac: Pisces

Postautor: sloniu1976 » 17 lut 2014, 13:46

mam godnego polecenia blacharza-lakiernika w Starych Babicach. Piłsudskiego 7.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
dreg35
Administrator
Administrator
Zodiac: Aquarius

Postautor: dreg35 » 19 lut 2014, 6:06

bo wszyscy tylko czekają aż pomyślisz że masz zamiar napisać coś na jakimś forum i już odpisują nie czekając nawet aż się natrudzisz i napiszesz...

dreg35@forum.busomania.pl ale lepiej pisać na dreg35@wp.pl częściej zaglądam... lub dar.dreg35@gmail.com

Obrazek

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
wezuwiusz3
Generał
Generał
Zodiac: Gemini

Postautor: wezuwiusz3 » 19 lut 2014, 15:07

A może by tak kącik jak się zabrać za blacharkę.Ja swoją prawie że ogarnąłem,ale wycinałem wszystkie połączenia.Prółem od połowy aż do spodu i na nowo dorabiałem.Szukałem grubej ocynkówki i zaginałem na jaskółkę.Jak już ładnie było podgięte w środek szła masa uszczelniająca ,całość doginana i cheftowana do budy.Pużniej szła na to cieniutka warstewka farby cynkowej w szpraju (oj poszło mi tych puszeczek sporo)
Tak zabezpieczony stał czekając na szpachlówkę poliestrową z włóknem.Obrabia się to ciężko,ale daje dobry efekt.Nie pęka nic po sezonie.Po szpachli ,między łączenia jeszcze raz masa.Wiadomo,nawet cynk w szpraju to farba i pewnie powstaną na niej pęknięcia,więc lepiej zabezpieczyć.Jak jest gyt malyna ,można to podkładować i lakier.Od zeszłego roku Pażdziernika na razie nic nie pęka i brak oznak rudzielca.Wyjątkiem są tylko miejsca gdzie jadąc spod kół wali mi piaseczkiem i piaskuje,ale z tym też dam sobie radę.
Wyczyszczę ,zapodkładuję,zapaćkam grubo smołą i trysnę na nią lakier.Siądzie skorupa i pod spodem będzie żywa smoła.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
magnum
Generał
Generał

Postautor: magnum » 19 lut 2014, 23:08

wezuwiusz3 pisze:.Pużniej szła na to cieniutka warstewka farby cynkowej w szpraju (oj poszło mi tych puszeczek sporo)
Tak zabezpieczony stał czekając na szpachlówkę poliestrową z włóknem.

Niestety nie mogę polecić tej technologi,a tym bardziej cynku w spraju ,cynk w spraju to goowno nad goownami .Nienadaje się pod powłoki lakiernicze "gazuje" i "odparza" następne powłoki.Dobry na zaprawki na podwoziu, pod woski i bitexy.
A to że u ciebie się trzyma ,bo przykryłes to szpachlą z włóknem

ZNOWU DZIAŁA !!! :) http://www.vwbusptm.com.pl/index.html 501 dziewięćset pięćdziesiąt pięć czterysta dwa

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
wezuwiusz3
Generał
Generał

Postautor: wezuwiusz3 » 20 lut 2014, 13:36

Oj nie do końca masz przyjacielu rację.Jak każdy produkt musi mieć czas na odparowanie rozpuszczalników.Do zabezpieczenia blachy przed korozją zanim się nie pokryje tego odpowiednimi podkładami igła.Nie wolno tylko stosować tego jako podkład pod lakiery.Ja tak już to wypraktykowałem i stosuję z powodzeniem nie tylko w busie.Nie wolno też walić jednej grubej warstwy,ale to się tyczy wszystkiego czy był by to podkład czy szpachla.Cienkie warstwy z zachowaniem odpowiedniego czasu na odparowanie.
Busa zakupiłem jako holownik pod samochody z leciwym stażem,żeby można było podwieść autko i pokazać na zlocie i nie jest moim pierwszym staruszkiem i na pewno nie ostatnim.
Jeżeli ktoś robi oldtimery to wie że karta tachniczna produktu to mantra dla wykonywania tego typu prac i nie będzie tego procesu przyśpieszał.
Poza tym zabezpieczona powłoka cynkiem w szpraju może być narażona na czynniki atmosferyczne aż do 6 miesięcy .

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
TrolowózMarki
Major
Major

Postautor: TrolowózMarki » 20 lut 2014, 18:47

WITAM PANOWIE WIDAC ŻE KAŻDY Z WAS MA SWOJE METODY I :good: JA SIE ZASTANAWIAM JAK MAM OGARNĄC RUDE W SWOIM BUSIKU :scratch:

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
robert2211
Chorąży
Chorąży

Postautor: robert2211 » 20 lut 2014, 22:58

witam blacharkę w wawie uderz do gerarda magnum a butle do gazu stako słupsk

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
dreg35
Administrator
Administrator

Postautor: dreg35 » 21 lut 2014, 5:36

znam wielu blacharzy ale nie znam ani jednego który potrafi wygrać z rudą w inny sposób niż wyrzuci skorodowane elementy a ta i tak się pojawi czego by nie używał chyba że wstawki będą z tworzywa...
i nikt mi nie powie że jest inaczej... to walka z wiatrakami ...
cynk w sprayu na pewno nie jest wskazany na miejsca łączeń blach na zakładkę bądź spawanych...

dreg35@forum.busomania.pl ale lepiej pisać na dreg35@wp.pl częściej zaglądam... lub dar.dreg35@gmail.com

Obrazek

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
Szerszen
Porucznik
Porucznik

Postautor: Szerszen » 23 lut 2014, 11:51

siatkon pisze:Blacharze są wszędzie a robią tak jak sie cenią..
Dobra robota tania nie jest, i często na swój czas trzeba poczekać, tak jest pewnie w całej Polsce.
Napisałeś jednego posta... nie poślę cię do znajomego blacharza... Bez urazy to nie gumtree

Na Samba napisano by (bo pisano)...witaj. Jak milo ze dolaczyles do grona posiadaczy. Nie goraczkuj sie, ktos napewno odpowie.
Pochwaliles sie znajomemu ze pogoniles mu ewentualnego klienta?

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
Szerszen
Porucznik
Porucznik

Postautor: Szerszen » 23 lut 2014, 12:21

Pytalem sie na Syncro.pl (bez odpowiedzi) czy znane a przede wszystkim uzywane sa preparaty Fluid Film? Ostatnio dosc duzo osob bardzo pozytywnie wypowiada sie na ich temat. Nie sa to produkty trwale i wymagaja corocznej ale latwej aplikacji. Poniewaz moje t3 jest jeszcze praktycznie bez korozji podwozia zastanawiam sie nad najskuteczniejsza metoda zabezpieczenia.
Z mysla o zabezpieczeniu podwozia pytalem sie rowniez czy ktos ma kolyske badz tzw. rozen.

Obrazek

Obrazek

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
dreg35
Administrator
Administrator

Postautor: dreg35 » 24 lut 2014, 6:19

Fluid Film słyszałem ale sam nigdy nie stosowałem...

rożen używam sam ale do silników nigdzie natomiast jeszcze w Polsce nie widziałem żeby ktoś stosował a ostatnio nawet z Szlonikiem rozmawiałem o tym że przydałoby się bo ułatwiłoby to znacznie pracę...

Obrazek

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
michal.uaz
Kapitan
Kapitan

Postautor: michal.uaz » 24 lut 2014, 21:08

Szerszen pisze: Poniewaz moje t3 jest jeszcze praktycznie bez korozji podwozia

Gdzie takiego dorwałes? To, że rudej nie widać do nie znaczy, że jej tam nie ma.

Nie jestem mechanikiem, jestem pasjonatem....
Obrazek

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
Szerszen
Porucznik
Porucznik

Postautor: Szerszen » 03 kwie 2014, 23:26

W slonecznej Kalifornii.

Fluid Film. Pytalem sie o cene 20 litrow - ok 800 zl. Raz w roku, przed zima, swietnie chroni przed sola. Mozna na wszystko, w srodku tez. Nie powinno sie stosowac przed zamierzana naprawa, lakierowaniem. Mozna tryskac. Wdg kolegi z Samba ok 2 lity starczaja na cale podwozie bez silnika czyli 80 zl.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
patryk323
Starszy Szeregowy
Starszy Szeregowy

Postautor: patryk323 » 26 mar 2015, 18:44

Mam problem szukam blacharza, który zrobi dobrze blachy w okolicach Torunia dzięki z góry pozdrawiam :good: .

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
wezuwiusz3
Generał
Generał

Postautor: wezuwiusz3 » 26 mar 2015, 23:06

Rzeby dobrze zrobić to trzeba by było rozebrać busa do najdrobniejszego elementu i od nowa go złozyć.
Proces gnicia lub rdzewienia samochodu jak kto woli zaczyna sie nie od spodu czy w nadkolach a w zakładkach blachy,gdzie następuje kondensacja pary,na łączeniach ,zgrzewach.Sam próg od strony drzwi suwanych jest złożony z kilku warstw blachy nałożonej jedna na drógą i zgrzanych punktowo.Ruda tam jest szczęśliwa.Ja u siebie to wycinałem i wstawiałem zamiast kilka warstw cienkiej blachy ,jedną 3 mm.
Czy ja swojego zrobiłem dobrze??,oczywiście że nie.W miesiąc czasu to można tylko połatać samochód ,a nie zrobić blacharkę w oldtimerze,a za czasem ida koszta,więc szanowny panie kolego ,jak płacisz tak wymagaj.Nasze busy to nie nowe samochody,gdzie dopiero zaczyna sie proces korozji.W naszych furach ruda jeżdziła zanim my zaczęłliśmy nimi jeżdzić.Ile wytrzyma po robocie??Tak długo jak będę robił przy nim poprawki i zabezpieczał ewentualne objawy korozji,oraz konserwował .
Na załączonym zdjęciu widać jak to wygląda na przykładzie fragmentu budy z zastavy 750
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links