Zimowe kapcie / eksperyment ...

Moderatorzy: t90, dreg35, magnum

Awatar użytkownika
t90
Administrator
Administrator
Zodiac: Leo

Zimowe kapcie / eksperyment ...

Postautor: t90 » 13 paź 2011, 17:18

Ciekaw jestem jak się będą spisywać na drodze. Przypominam, że już czas myśleć o zmianie ogumienia na zimowe.

T3 '86 1.6D (CS) -> 1.7D (KY) -> 1.9TD (AAZ + BOOSTPIN 1,6TD) + 3H -> AAP (agonia, kto go przytuli?)
T3 '90 2.1 (SS) na podtlenku LPG w sekwencji + ASL

Trzeba myśleć praktycznie, dopóki nie przyjdzie czas, że można już zacząć myśleć niepraktycznie.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
dreg35
Administrator
Administrator
Zodiac: Aquarius

Re: Zimowe kapcie / eksperyment ...

Postautor: dreg35 » 13 paź 2011, 17:55

nie za szerokie na zimę... jeszcze mają kolce w paru miejscach jak dobrze widzę
też muszę pomyśleć... ile dałeś???

dreg35@forum.busomania.pl ale lepiej pisać na dreg35@wp.pl częściej zaglądam... lub dar.dreg35@gmail.com

Obrazek

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
t90
Administrator
Administrator

Postautor: t90 » 13 paź 2011, 18:52

Jak w temacie, "eksperyment". Bieżnikowane w cenie 127 PLN sztuka. Chciałem kupić 195/70R15 ale kosztowały 219 sztuka i by mi kruzejros zabrakło. Link do aukcji tej firmy na alledrogo KLIKNIJ MNIE.

Opony maja takie otworki, ale kolców nie mają, może pomyślane, żeby ewentualnie dokręcić? Widziałem, ze biezniki opon Continentala ez mają takie otwory.

T3 '86 1.6D (CS) -> 1.7D (KY) -> 1.9TD (AAZ + BOOSTPIN 1,6TD) + 3H -> AAP (agonia, kto go przytuli?)

Trzeba myśleć praktycznie, dopóki nie przyjdzie czas, że można już zacząć myśleć niepraktycznie.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
magnum
Generał
Generał
Zodiac: Taurus

Postautor: magnum » 13 paź 2011, 20:54

Moim zdaniem ,lepiej jest kupic dobre (markowe) uzywki ,niz badziewia typu nexen lub jakieś nalewki.
Niestety mieszanka gumy jest bardzo lichej jakosci , słowa me są poparte doswiadczeniami z w/w produktami.
Na nexenach zrobiłem ok 20tys km i znikło gdzieś 2/3 bieznika , badziew jakich mało ,jak je kupowałem niebyło jeszcze zadnych info w sieci o jakosci ,tego chłamu

ZNOWU DZIAŁA !!! :) http://www.vwbusptm.com.pl/index.html 501 dziewięćset pięćdziesiąt pięć czterysta dwa

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
Grzegor
Pułkownik
Pułkownik
Zodiac: Capricorn

Postautor: Grzegor » 14 paź 2011, 19:01

Witam
Wiem że to rady dobrego wujka - ale ja bym nalewki omijał z daleka - w ogólnym rozrachunku jest to zadna oszczędność a mozna jeszcze tfu tfu narobić sobie bigosu .
pzdr

Grzegor---Vanagon/Eastfalia Syncro '90 Powered by subaru RS MY 06/11 2,5 NA ---- GG:10684896 Obrazek

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
t90
Administrator
Administrator

Postautor: t90 » 14 paź 2011, 19:14

Rację piszecie. Zdecydowałem się bo po pierwsze primo "producent" ma dobre opinie, po drugie primo w fabryce robi koleś jeżdżący subaru na nalewkach. I nie jest to jazda w niedziele do kościoła i nazad.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
Grzegor
Pułkownik
Pułkownik
Zodiac: Capricorn

Postautor: Grzegor » 14 paź 2011, 19:23

t90 pisze:Rację piszecie. Zdecydowałem się bo po pierwsze primo "producent" ma dobre opinie, po drugie primo w fabryce robi koleś jeżdżący subaru na nalewkach. I nie jest to jazda w niedziele do kościoła i nazad.

Hehe - chłopaki z forum subaru opisuja że czasami opony nie wystarczaja na jedną dobrą "pojeżdzawkę" na słomczynie :)

Grzegor---Vanagon/Eastfalia Syncro '90 Powered by subaru RS MY 06/11 2,5 NA ---- GG:10684896 Obrazek

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
t90
Administrator
Administrator

Postautor: t90 » 14 paź 2011, 20:07

"pojeżdżawki" to chyba nie są, ale samochód jeździ, nie stoi na parkingu. Jakby nie było, działają, a ja zobaczę czy to prawda.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
wezuwiusz3
Generał
Generał
Zodiac: Gemini

Postautor: wezuwiusz3 » 17 paź 2011, 22:30

Mam na osobówce Olsztyńskie bieżniki już 5 rok.Mało co wiać eksploatację.Chciałem kupić teraz na zimę do busa wzmacniane,ale ponad 2 stówki za sztukę.Mam teraz dylemat.Czy kupić bieżniki czy nowe.A tak z innej beczki .Czy zdarzyło się Wam żeby podczas kontroli policyjnej ,policjant sprawdzał czy macie odpowiednie ogumienie (trakcje)??.Mam w dowodzie wbite ciężarowe,czyli powinienem mieć trakcję ,,C" jak jest w waszych samochodach??.Pytam bo jeszcze nie miałem kontroli jak jeżdżę busem,a mam zwykłe z osobówki opony.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Awatar użytkownika
vwik
Major
Major

Postautor: vwik » 18 paź 2011, 5:56

Ja mam zimowe chinole i nie narzekam , zakładam na czas i zdejmuje , kosztowały coś ok180zł za kapcia, na pewno technologia nalewek się zmieniła , myślę o latach 80-tych
ważna też jest mieszanka gumy, i tu się zaczynają pieniądze. Tanie znika opona i kasa, drogie znika kasa, opona jest na parę sezonów. Renomowane firmy tez robią na osnowach z odzysku. Opona zimowa kończy swoją działalność przy 4 mm bieżnika :)

Nie sposób nie zauważyć ostatnimi czasy wzmożonej aktywności tych którzy na co dzień nie wiele mają do napisania, nie wspominając już o niesieniu pomocy innym. Taki sobie cytat :)

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Wróć do „Koła, układ hamulcowy”